top of page

Czy projektant wnętrz uwzględni mój budżet?

Jakie inne oszczędności wiążą się z współpracą z architektem?

Wnętrze, które w pełni odpowiada na potrzeby, a przy tym jest funkcjonalne, nie musi być odległym marzeniem. Wystarczy skorzystać z pomocy specjalisty, który zna się na tym fachu jak nikt inny i zaprojektuje mieszkanie, uwzględniając wszystkie Twoje prośby. Mimo, że przez długi czas współpraca z architektem wydawała się kosztowna i nieosiągalna, czas pokazał, że warto zainwestować w profesjonalną pomoc, zamiast samodzielnie podejmować nieudolne próby połączenia ze sobą niespójnych elementów.

Projektant wnętrz, a budżet

Decydując się na usługi fachowca, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami, jednak to, jak duże będą, należy oszacować już na początku. Każdy architekt, jeszcze przed podjęciem zlecenia, powinien zapytać Cię o budżet, jaki możesz przeznaczyć na realizację projektu. Podczas takiego spotkania, warto również zapytać o przedział cenowy zleceń, a jeśli któryś z nich jest odpowiedni dla Twojej kieszeni, ustalić ile i na co możesz wydać. Projektant nie tylko uwzględni Twój budżet, ale również udostępni arkusz kosztów, jakie należy przeznaczyć na wyposażenie, materiały oraz robociznę, w ten sposób będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

Czy współpracując z architektem można zaoszczędzić?

Oczywiście, korzystanie z takich usług pozwoli Ci uniknąć wielu błędów, które często są wynikiem niewystarczającej wiedzy w danym zakresie. To, ile jesteś w stanie zaoszczędzić, zależy również od etapu na jakim rozpocznie się współpraca. Ze wsparcia architekta, warto skorzystać jeszcze zanim wybierzesz wymarzone mieszkanie lub projekt domu. Podczas wspólnej analizy, wskaże Ci on możliwości aranżacyjne danego wnętrza. W tym momencie, nawet jeśli okaże się, że dane mieszkanie nie spełnia Twoich oczekiwań niczego nie tracisz. Natomiast stawiając na pomoc profesjonalisty dopiero po zakupie nieruchomości, w takiej sytuacji konieczna będzie zmiana pomysłu lub przygotowanie się na dodatkowe wydatki, np. za wyburzenie ściany czy przesunięcie okna. Jeśli chcesz oszczędzić sobie czasu i nerwów, skorzystaj z pomocy profesjonalnego architekta.

Comments


bottom of page